Přidat potravinu
nebo Vytvořit nový účet

Nahlásit problém

Test lahůdkových salátů

Tento týden sem se rozhodl otestovat na vlastní kůži několik lahůdkových salátů. Souhrn obsažených eček vypadá děsivě, hned vyskočili do mojí tabulky Top nejchemičtější potraviny. Obzvlášť Švejkův salát je zabiják (na to že se chlubí tituly jako "Kvalita bez kompromisů, Garantováno potravinářskou komorou, člen asociace výrobců lahůdek), má nejvíce nejškodlivějších eček jaké sem zatím v potravině viděl.

Všechny saláty (Vlašský Spar, Vlašský Boneco, Švejkův a Veggie) nakonec skončili v koši. Asi by mi nebylo moc dobře kdybych všechny ty lahůdky snědl. Testované produkty najdete v kategorii Saláty a pomazánky.

Aktualizace:

Zakoupit salát s žádným nebo nízkým množstvím eček není vůbec snadné. Dnes sem se o to pokusil v Lidlu, ale bez úspěchu. Ani strouhané zelí se neobejde bez eček. Ečka nejsou ale jediný nešvar českých salátů. Tím druhým je lisovaný masný odpad neboli výrobní salám, který se přidává do všech salátů kde má být "maso". Co nepřekvapuje je, že zahraniční výrobci umí trochu lépe hospodařit s ečky a necpou jich do salátu tolik.

Za dnešek přidány další dva saláty do databáze a to Německý Meat Salad with Gherkins in a Salad Cream Dressing a Pikantní sýrová pomazánka s česnekem. Tyto již byli o něco lepší jak minule.

Aktualizace:

V Intersparu sem dnes koupil pikantní kuřecí salát a vajíčkový salát od Boneca. Konečně sem narazil na něco, co se dá jíst. Kuřecí salát byl opravdu dobrý, vajíčkový se dal, ale byl podivně kyselý.

Ochutnávač.cz - hodnocení potravin z českých supermarketů